Değerlerimiz

Değerlerimiz

KURULUŞ ÖYKÜSÜ:

Yarını Aydınlat Derneği hikayesi bir grup gencin bir araya gelmesi ile 15 Kasım 2015 tarihinde platform olarak kurulması ile başlamıştır. 12 Şubat 2019 tarihinde ise resmi olarak bir dernek sıfatını üstlenmiştir.

Dünya genelinde yaşanan yanlış davranışların yol açtığı olumsuzluklar, insanların yaşam kalitesini de negatif yönde etkilemektedir. Bu da insanların temel ihtiyaçlara erişim imkanını dahi kısıtlamaktadır. Biz ise insan olarak "Ne yapabilirim?"in çok ötesine geçerek adım atmalıyız. Bir adım arşınladıkça gidilmeyecek dağ, tepe, köy gönüllere dokunulmayacak insan kalmayacak. İnsan ve insanlık olarak başkalarından dünyayı düzeltmesini beklemek yerine harekete geçmeye, adım atmaya karar verdik. Yarını Aydınlat, yarınlara adım atmış gençlerin hikayesi...

Toplumsal anlamda yaşanan cehaletin yıkılması amacıyla çocuklarımızı başta kitapla buluşturmayı hedefleyen dernek üye halkasının genişlemesi ve farklı alanlarda bilgi birikime sahip bireylerin katılımı neticesinde yeni projeler üreterek toplumun farklı kesimlerinde yer alan her türlü derde ve kedere ortak olmaya çalışmıştır ve çalışacaktır.

Aynı zamanda yeni neslin daha bilinçli yetişmesi açısından büyüklerimizle ve özel kardeşlerimizle de projeler yapılmakta, gençliğin enerji aktarımının doğru yapılması sağlanmaktadır. Katılan her bireyin kendi öyküsünün, hedeflerinin, amaçlarının olması projelerin oluşumunu sağlamakta ya da bu tür hedef veya gayeleri olmayan kardeşlerimize yol gösterici olmaya çalışmaktayız. Hem yetimin-öksüzün, darda kalmış bazen bir sohbete muhtaç olmuş, bazen bir çift göze hasret kalmış yüreklere dokunmaktayız, hem de yeni neslin inşasını sağlamaktayız.

Paylaş
Whatsapp Destek Hattı 0 (531) 394 87 57