Darülaceze Sakinleri Gençlerle Şarkı Söyledi

Darülaceze Sakinleri Gençlerle Şarkı Söyledi

Darülaceze’ye ziyarette bulunan Yarını Aydınlat Gençlik Platformu üyesi gençler, yaşlılar ile birlikte şarkı söyledi.

Esenyurt Belediyesinin destekleriyle oluşturulan Yarını Aydınlat Gençlik Platformu üyeleri, Darülaceze ziyaretiyle büyüklerinin yaşamlarına renk katarken, onların tecrübelerinden de hayat dersleri çıkarttı. Yanlarına getirdikleri küçük hediyeler ile yaşlıları sevindiren gençler, yaşlılar ile birlikte söyledikleri şarkılarla renkli görüntüler oluşturdu. Darülacezeyi sık sık ziyaret eden gençler, hep birlikte Kur'an-ı Kerim okuyup dua ettiler. Gençler, yaşlılar ile birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Yarını Aydınlat Gençlik Platformu, Darülaceze'ye yıl içinde birçok kez ziyaret düzenleyip, bahar şenlikleri ile yaşlıların hayatını renklendiriyor. Platform üyeleri aynı zamanda birçok sosyal sorumluluk projesine imza atarak, gençlerin bilinçli yetişmesi için çalışmalarda bulunuyor.

"Her sene sürekli olarak bu etkinliği yapmaya çalışıyoruz"

Darülacezeye birçok kez ziyaret gerçekleştirdiklerinin altını çizen Yarını Aydınlat Gençlik Platformu Başkanı Volkan Uslanmaz, "Evlerimizde yaptığımız kek, börek ve kısır gibi yiyecekleri burada yaşlılarımıza getiriyoruz. Ayrıca yanımıza tarak, kolonya ve krem gibi ürünleri alarak yaşlılara hediye ettik. Her sene sürekli olarak bu etkinliği yapmaya çalışıyoruz. Geçen yıl üç kez Darülacezeye ziyarette bulunduk, bu sene de ikincisini gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yaz aylarında bahar şenliği düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu şekilde insanların duyarlı olmasını ön planda tutmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İHA
Paylaş
Whatsapp Destek Hattı 0 (531) 394 87 57