Kitap Fuarı’ndan köy okullarına kitap bağışı

Kitap Fuarı’ndan köy okullarına kitap bağışı

Kocaeli Yarını Aydınlat Topluluğu, kütüphanesiz köy okulları için 11. Kocaeli Kitap Fuarına gelen misafirlerden kitap bağışında bulunmalarına teşvik ediyor.

Kocaeli’nin ve Anadolu’nun birçok köy okulunda donanımlı bir kütüphaneden yoksun okullar bulunuyor. 3 yıl önce İstanbul’da kurulan Yarını Aydınlat Derneği, kitap toplama etkinlikleri düzenleyerek vatandaşların bağış yaptığı kitaplarla köy okullarında kütüphaneler oluşturuyor. Kocaeli’de faaliyet gösteren Yarını Aydınlat Gençlik Topluluğu’nun Başkanı Emine Büşra Memoğlu ve arkadaşları, 11. Kocaeli Kitap Fuarında ziyaretçilerine faaliyetlerini anlatarak köy okullarındaki çocukların kitapla buluşması için kitap bağışında bulunmalarını teşvik ediyor. Kitap fuarının son gününe kadar köy okulu kütüphaneler için toplam 400 adet kitap toplandı.

KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMASIN DİYE

Yarını Aydınlat Derneği 5 ilde kulüp ve topluluk olarak faaliyetlerini yürütüyor. Dernek, kütüphanesiz ve kitapsız hiçbir okulun kalmamasını hedefliyor, özel çocuklar için projeler üretiyor. 5 aydır Kocaeli’de faaliyet yürüten Yarını Aydınlat Topluluğu, Kandıra ilçesi Bağırganlı İlköğretim Okulu’na bir kütüphane kazandırdı. Topluluk kütüphane projelerinin yanı sıra Ramazan ayında lise öğrencilerine yönelik söyleşilerde gerçekleştirecek. Ayrıca, Ramazan Bayramı’nda yetim giydirme projesiyle yetim çocukları bayramda sevindirecek.

AMACIMIZ KÖY OKULLARINA KİTAP BAĞIŞINDA BULUNMAK

Güzel ve bir o kadarda anlamlı projeler üreten Kocaeli Yarını Aydınlat Topluluğunun Başkanı Emine Büşra Memoğlu, “Topluluğumuzun amacı Anadolu’daki kütüphanesi bulunmayan köy okullarına kütüphane yapıp bu okullara kitap bağışında bulunmak. Bunların yanı sıra yetim çocuklara kıyafet giydirme projemiz oluyor” dedi.

MİSAFİRLERİMİZDEN KÖY ÇOCUKLARINA KİTAP BAĞIŞINDA BULUNMALARINI İSTİYORUZ

Memoğlu, “Kitap Fuarına gelen misafirlerimize Yarını Aydınlat Topluluğunu tanıtıp onlardan bir kitapta bizler için yani köy çocukları için kitap almalarını rica ediyoruz. Onlarda bizlere kitap bağışında bulunuyorlar. Gelen tepkiler gerçekten çok güzel oluyor. Burada toplanan kitaplar Anadolu’daki birçok köy okuluna bağışlanacak” ifadelerini kullandı.

Paylaş
Whatsapp Destek Hattı 0 (531) 394 87 57